خسارت ۸۰ درصدی طوفان به اسفرورین» سرویس: اجتماعي - حوادث، انتظامي
کد خبر: 94011302409
پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از خسارت ۸۰ درصدی طوفان به اسفرورین استان قزوین خبر داد.
به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، ناصر چرخ‌ساز در جریان بازدید از منطقه حادثه‌دیده اسفرورین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به وقوع طوفان و بارندگی که از غروب روز گذشته در شهر اسفرورین، ناصرآباد و روستاهای لوشکان، اکبرآباد، جعفرآباد و مناطق دیگری از استان رخ داد، آسیب‌های جدی به منطقه وارد شده است.
وی افزود: براساس بررسی‌های صورت‌گرفته و مباحث مطرح‌شده در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، بخشدار و مردم شهر اسفرورین بالغ بر ۸۰ درصد بخش اسفرورین آسیب دیده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: لازم است تدابیر مورد نیاز برای جبران خسارت‌های وارده اندیشیده شود و در مقطع کنونی نیز به منظور پناه دادن به مردم بی‌سرپناه در مکان‌های امن اقدام می‌شود و توزیع اقلام امدادی به انجام می‌رسد.
به گفته وی با توجه به اینکه اتخاذ تدابیر مراحل بعد، نیازمند تهیه گزارش و برآورد خسارت است، بنا شده برآورد خسارت و هزینه از جانب بخشداری، شورای شهر و شهرستان صورت گیرد و گزارش خسارات و حادثه به شورای مدیریت بحران کشور ارائه شود تا برای اتخاذ تدابیر لازم، اقدام به عمل آید.
چرخساز تصریح کرد: باید شهرداری و شورای اسلامی شهر در حد توان خود اقدامات و تدابیر لازم را به انجام برساند و جمعیت هلال‌احمر نیز آمادگی خود را برای پشتیبانی و همکاری اعلام می‌کند تا مردم آسیب کمتری ببینند.
وی با بیان اینکه در سطح استان ۴۵۰ نفر از حادثه‌دیدگان مناطق مختلف اسکان یافته‌اند که برخی از مردم نیز به دلیل تمایل نداشتن به حضور در مکان‌هایی غیر از منزل خود، ترجیح داده‌اند شب را در منزل شخصی سپری کنند، خاطرنشان کرد: خسارت واردشده به بخش اسفرورین بر اثر طوفان، سیل و بارش باران در شب گذشته جدی است و بازدید هوایی از شهر و مناطق اطراف، نشان‌گر آسیب قابل‌توجه به زیرساخت‌های شهر و روستا از جمله آب، برق، گاز و تلفن بوده که بخش زیادی از آن از بین رفته است.
انتهای پیام
کد خبرنگار: 71530

برچسب : قزوين ، طوفان› See More: خسارت ۸۰ درصدی طوفان به اسفرورین