مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

احد وظیفه درباره آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آتی، گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روز شنبه بارش‌های خفیف در پاره‌ای مناطق شمال غرب، شمال شرق و مرکز کشور رخ خواهد داد و از روز یکشنبه با گذر موج تراز میانی جو در برخی مناطق شمال غرب، غرب، شمال شرق کشور و از بعد ازظهر در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس و دامنه‌های البزرغربی و سواحل دریای خزر افزایش ابر، وزش باد و بارش باران و در مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود.


وی با بیان این که در روز دوشنبه بارش‌ها در نوار شمالی کشور و دامنه‌های البرز متمرکز است، گفت: از بعدازظهر این روز و طی روز سه شنبه با شمالی شدن جریانات جوی بر روی دریای خزر ضمن مواج شدن دریا، بارش‌ها در سواحل شدت می یابد.


وی با اشاره به افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد وبرق در نوار جنوبی کشور در روزهای پایانی هفته، تصریح کرد: در همین مدت خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می‌شود.


مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه وضعیت آسمان تهران در روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری و درپاره‌ای نقاط بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، افزود: حداقل و حداکثر دمای آن نیز8 و 19 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود. همچنین در روز دوشنبه آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری درپاره‌ای نقاط بارش پراکنده در ارتفاعات بارش برف و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما با دو درجه افزایش 7 و 17 درجه سانتیگراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود.› See More: آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور-شنبه, 23 اسفند 1393