فرمانده گروه 33 توپخانه نزاجا خبر داد
استقرار گروه 33 توپخانه ارتش در غرب کشور
فرمانده گروه 33 توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: گروه 33 توپخانه نزاجا با استقرار در کردستان، تهدیدهای جدید منطقه در مرزهای غرب کشور را کنترل می کند.

امیر محسن آذرافروز روز گذشته (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران در سنندج گفت: پس از تحرکات گروه داعش در منطقه و نزدیکی آنها به مرز ایران، گروه 33 ارتش در کردستان مستقر شد تا منطقه غرب کشور شامل استان های کردستان، کرمانشاه و ایلام را مورد پشتیبانی قرار دهد.


وی افزود: تصرف موصل که مسیر ارتباطی ایران به سوریه بود، نشان داد که داعش به جمهوری اسلامی ایران نظر دارد.


فرمانده گروه 33 توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بنا به اعلام ارتش اگر این گروه به 40 کیلومتری مرزهای کشورمان می رسید مورد تهاجم توپخانه های ارتش قرار می گرفت.


آذرافروز با بیان اینکه گروه 33 توپخانه در مرزهای استان کرمانشاه مستقر بود، افزود: داعش تا 48 کیلومتری مرزهای کشور رسیده بود اما از آن نزدیکتر نشد، ما در آن زمان حتی به مرحله موشک گذاری نیز رسیده بودیم و هر آن احتمال حمله به داعش وجود داشت.


فرمانده گروه 33 توپخانه نزاجا با تاکید بر تاثیرات بازدارندگی گروه 33 در رابطه با تحرکات دشمن، گفت: انتقال دو گردان دوربُرد گروه 33 به کردستان حتی تحرکات و دسیسه های گروهک های پیش پا افتاده را نیز به شدت کاهش داد.


وی به فعالیت های گروه 33 اشاره کرد و افزود: سرکشی به خانواده های جانبازان، برگزاری فعالیت های فرهنگی، محفل انس با قرآن کریم، برگزاری کلاس های آموزشی با همکاری فنی و حرفه ای و فعالیت های ورزشی بخشی از این امور است.


آذرافروز آمادگی گروه 33 ارتش جمهوری اسلامی را برای استقرار در چهار محور مواصلاتی استان کردستان اعلام کرد و گفت: آمادگی خود را به فرمانداری اعلام کرده ایم تا سه گردان با تجهیزات کامل در اختیار قرار دهیم.(ایرنا)


› See More: استقرار گروه 33 توپخانه ارتش در غرب کشور