چگونه رشد اجتماعی یک نوجوان را افزایش دهیم

رمز موفقیت نوجوانان در زندگی می تواند اجتماعی بودن و یا رشد اجتماعی آنان در جامعه باشد با خواندن این مقاله شما می توانید به رشد اجتماعی آنان کمک کنید

مقدمه

نوجوانان علاوه بر سلامت روحی، نیازمند داشتن رشد اجتماعی سالم برای روابط آینده و محیط کار خود هستند. شما می‌توانید با یافتن راه‌هایی برای پرورش مهارت‌های اجتماعی نوجوانتان، او را فردی کاملاً متعادل و پرورش‌یافته کنید. کاری که به هیچ عنوان نباید انجام دهید، این است که فرزند نوجوان خود را به دلیل تمایل او به تنها بودن و اینکه به راحتی با کسی دوست نمی‌شود، تحقیر کنید. به جای این، باید به او بگویید که حتی با شخصیت تودارش، می‌تواند مهارت‌های اجتماعی خوب را در خود رشد دهد.

دستورالعمل‌ها:

1. فرزند خود را در فعالیت‌های مثبت درگیر کنید. برای مثال اگر دختر شما دوست دارد تا در کلاس مدرسه‌اش آثار هنری بسازد، او را به فرهنگسرای نزدیک خانه خود برده تا بتواند در گروه‌های هنری عضو شده و در ملاقات های هفتگی آن حضور داشته باشد. و یا اگر پسر شما دوست دارد که فوتبال بازی کند، او را یک کلاس فوتبال محلی نام نویسی کنید.
2. فعالیت‌هایی را با نوجوان خود انجام دهید. اگر شما بیشتر تعطیلات آخر هفته را بیکار بوده و دوست شما دختری دارد که با دخترتان در یک حدود سنی است، با دوستتان تماس گرفته و از او بخواهید تا عصر روز تعطیل را همگی باهم در یک محیط شاد مانند پیست اسکی، پیتزافروشی یا سالن بولینگ بگذرانید.
3. در خانه آموزش‌هایی درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی به او بدهید. برای مثال اگر می‌خواهید نوجوان شما طریقه‌ی غذا خوردن در یک رستوران رسمی را بداند، یک هفته را صرف آموزش به او در مورد تکنیک های غذا خوردن کنید. و یا اگر می‌خواهید او را برای یک تحقیق شغلی آماده کنید، درس‌هایی درباره‌ی نحوه‌ی رفتار در یک مصاحبه‌ی شغلی به او بدهید.
› See More: چگونه رشد اجتماعی یک نوجوان را افزایش دهیم