معصومه احمدی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تصاویر ماهواره و اطلاعات و نقشه های هواشناسی نشان می دهد از بعدازظهر یکشنبه سامانه بارشی فعال از شمال غرب و غرب وارد کشور شده و در شمال غرب، غرب، مرکز و تهران سبب بارش باران شده است.وی ادامه داد: انتظار می رود دامنه فعالیت این سامانه به تدریج به جنوب غرب و جنوب کشور گسترش یافته و از امروز تا روز جمعه به تناوب سبب بارش باران با رگبار و رعد و برق در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، مناطق مرکزی کشور، دامنه های البرز مرکزی و از اواخر سه شنبه در مناطق شمال شرق کشور شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بیشینه بارش مورد انتظار این سامانه از بعدازظهر دوشنبه تا روز جمعه 23 تا 27 فروردین، در جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان خواهد بود. در این مدت در مناطق یاد شده بارش باران، گاهی با رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود و آبگرفتگی یا سیلابی شدن رودخانه ها در حوضه آبریز غرب و جنوب غرب کشور از پیامدهای آن است.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز سه شنبه و چهارشنبه 24 و 25 فروردین، نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 22 و 11 و 22 و 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
سلامت نیوز


› See More: تا جمعه بارش باران همان ایرانیان