۰۲
اسفند


جاذبه های گردشگری تایلند بخش اول با لست تورزتایلند بهشت گردشگری با سواحل زیبا-بکر-رویائی-هیجان انگیز مقصد شماره یک توریستهای جهان میباشد.نام کامل کشورتایلند: پادشاهی تایلند ( سیام اسم قبلی تایلند بوده)(Prathet تایلندی، به معنی "سرزمین آزادی") شهر بانکوک پایتخت تایلند: (کرونگ Thep، به معنی "شهری از فرشتگان") مساحت تایلند: 513.115 کیلومتر مربع. زمان: (ساعت GMT+7) پرچم ملی تایلند از رنگهای زیر تشکیل شده است: راه راه قرمز، سفید، و آبی نماد ملت، بودیسم، و سلطنت بود.
زبان مردمان تایلند:
زبان گفتاری و نوشتاری تایلندی تا حد زیادی برای توریست های که برای سفر به تایلند وارد میشوند قابل درک است. با این حال، زبان انگلیسی به طور گسترده ای ، به ویژه در بانکوک پایتخت تایلند صحبت میشود که تقریبا زبان اصلی تجاری. زبان انگلیسی در تایلند است. و برخی از زبان های اروپایی در اکثر هتل ها، مغازه ها و رستوران و در مقصدهای مهم توریستی نیز سخن گفته میشود، و درجاده ها و خیابانهای تایلند نشانه های انگلیسی در سراسر کشور به چشم میخورد.
جغرافیا کشور تایلند:
کشورپادشاهی تایلند نهفته در قلب وجنوب شرق آسیا است،و میتوان گفت تایلند دروازه طبیعی ورود به هندوچین، میانمار و جنوب چین است. جغرافیای مرزهای طبیعی تایلند با کشورهای همسایه به این شکل است: دارای مرز کوهستانی با میانمار (برمه) در شمال و غرب تایلند.دارای مرز آبی درشمال و شرق تایلند و رودخانه مکونگ با لائوس گسترده شده است. و تایلند در شرق خود همسایه کامبوج است.جنوب تایلند نیز هم مرز مالزی و خلیج تایلند است.تایلند مانند ویتنام دارای فرهنگهای متفاوت است ولی 95 درصد تایلندها بودائی هستند مساحت تایلند حدود 514000 کیلومتر مربع (200000 مایل مربع)است و تایلند 50ام کشور در جهان از نظروسعت است، تایلند دارای آب و هوای گرمسیری و درجه حرارت هوا تایلند به طور معمول 19-38 درجه سانتیگراد (66-100 F) و در فصل بارش باران های موسمی عمدتا از ماه مه تا ژوئیه و در ماه نوامبر و دسامبر که شروع آب و هوا خشک میباشد از کولر استفاده میشود..
چهار منطقه جغرافیایی اصلی تایلند :
شمال تایلند:در ارتفاع 2565 متر قله دویی Inthanon. شمال تایلند مملو از حیات وحش میباشد و از ویژگی های زیبای تایلند زمستان تایلند در ارتفاعات کوههای تایلند است.شمال شرقی تایلند، که هم مرز پادشاهی لائوس در رودخانه مکونگ است، ازویژگی های Khorat فلات تایلند اینست که به جنوب گسترش یافته و به سمت مرز تایلندی با کامبوج کشیده میشود. و منطقه ایسان از شمال شرقی تایلند پرجمعیت ترین منطقه تایلند (به استثنای بانکوک) است و تعدادی از شهرهای شلوغ مرکز تایلند در این قسمت قرار دارد.مرکز تایلند: با دشت مرکزی، که رودخانه چائو Phraya در آن جاری است و آبیاری مزارع برنج تایلند از طریق این رودخانه انجام میشود و ناحیه جنوبی تایلند که دارای بنادر مهم همراه،و مسیر تجارت استراتژیک تایلند در ایام باستان بود.علاوه بر این، مناطق جغرافیایی طبیعی، تایلند را به 76 استان سیاسی تقسیم ، وبانکوک به عنوان پایتخت سیاسی، تجاری، صنعتی، آموزشی، و سرگرمی کشور تایلند است.با توجه به شرح بالا شکل و جغرافیا تایلند به چهار منطقه طبیعی تقسیم میشود:
1-کوه ها و جنگل های شمال تایلند که ازارکیده های چند رنگ پوشیده شده و دارای صنایع دستی بومی بوده و درجه حرارت در زمستان تایلند به اندازه کافی سرد نیست و اجازه کشت میوه های مناطق معتدل مانند توت فرنگی و هلو را میدهد.2- دشت مرکزی تایلند که شامل مزارع برنج گسترده ای میباشد که بخش بزرگ اقتصاد تایلند مزارع برنج است و از حاصلخیز ترین مناطق برنج و میوه در تایلند میباشد3- فلات شمال شرقی که ازاراضی نیمه خشک زراعی تشکیل شده.4- شبه جزیره جنوبی که از جزایر گرمسیری و خط ساحلی طولانی تشکیل شده است.تایلند شامل 76 استان است که بیشتر به ناحیه و روستا تقسیم شده است. بانکوک پایتخت تایلند و مرکز فعالیت های سیاسی، تجاری، صنعتی و فرهنگی تایلند است. تایلند دارای اعلیحضرت پادشاه میباشد که به عنوان رئیس دولت، رئیس نیروهای مسلح، و دین مردم تایلندی ها بودایی است.
کشورهای همسایه تایلند:
1) میانماردرغرب و شمال تایلند قرار دارد
2) P.D.R. لائوس درشمال و شمال شرق تایلند قرار دارد
3) کامبوج در جنوب شرقی تایلند قرار دارد
4) مالزی درجنوب تایلند قرار دارد
آب و هوا تایلند:
تایلند دارای آب و هوای گرمسیری با سه فصل است. دما در طول زمان درتایلند (28 ° C) میباشد.
1-آب و هوا داغ تایلند: (مارس تا مه)
2- آب و هوا بارانی تایلند با مقدار زیادی از نور خورشید (ژوئن تا سپتامبر)
3-آب و هوا سرد تایلند (اکتبر-فوریه)
پول مردم تایلند:
واحد پول تایلندی بات -مسافران میتواند از پولهای رایج دنیا مانند دلار و یورو و کارتهای اعتباری در تایلند استفاده کنند.هنگام خربد در تایلند اگر هنر چانه زنی داشته باشید میتوانید بین 10 تا 40 درصد در فروشگاههای تایلند با توجه به خلق و خوی فروشنده تخفیف بگیرید. یاد آور میشویم 7٪ مالیات بر ارزش افزوده در خرید از شما گرفته میشود.
دین مردم تایلند:
تراوادا بودیسم دین بیش از 90٪ از مردمان تایلند است. اقلیت قابل توجهی از مسلمانان، مسیحیان، هندوها و سیک ها نیز در تایلند زندگی میکنند. تایلند دارای سلطنت مشروطه است که از سال 1932تشکیل شده و مجلس تایلند از 2 زیر مجموعه (مجلس نمایندگان و مجلس سنا) تشکیل شده. هر دو مجلس نمایندگان و سناتور توسط مردم انتخاب می شوند.خطوط هواپیمائی تایلند:شامل 57 فرودگاه در شهرهای مختلف تایلند است ساعات کاری ادارات در تایلند: پنج روز در هفته ادارات دولتی به طور کلی از ساعت 8:30-4:30 با زمان استراحت ناهار که از 12 تا 13 میباشد..مطالب نوشته شده برگرفته شده از سایتهای اینترنتی میباشد و لازم است مسافرین عزیز برای سفر به تایلند و انتخاب آژانس مورد نظر که تورتایلند را ارائه میدهد .دقت لازم را انجام دهید
تورتایلند
لست تورز که هدف آن معرفی تور لحظه آخری و تور ارزان و همچنین اطلاع رسانی آخرین تورها به شما مسافرین عزیز میباشد.سعی میکند با توجه به اطلاعات گردشگری که به صورت مجزا به شما عزیزان معرفی میکنند تورهای مرتبط با آن کشور را نیز برای تسهیل بیشتر به شما معرفی نماید با توجه به توضیحات کشورتایلند در اینجا تورتایلند و تور شهرهای مهم تایلند نیز به شما معرفی میگردد مانند توربانکوک که پایتخت تایلند است و پراز مجسمه های طلا از بودا میباشد همچنین بافت سنتی بانکوک در کنار مدرنیته شهر نشینی جدید چهره زیبای به پایتخت تایلند داده است در بانکوک میتوانید از مزرعه تمساح بانکوک و باغ وحش بانکوک و بزرگترین مرکز نگهداری کروکودیل در 25 کیلومتری بانکوک و شهر سوخته و جزیره مرجان که (شبیه کیش خودمان است) فیل سواری و دیگر تفریحات بانکوک لذت ببرید.تورپوکت که شامل جزایر مختلف است که در قسمت تورپوکت به تفضیل به آن میپردازیم.و تورساموئی که به زبان تایلند به معنای جزیره بهشت میباشد که خود کلمه ساموئی از زبان چینی به معنای بهشت وارد فرهنگ تایلند شده است و ساموئی با سواحل شنی زیبا محلی برای به آرامش رسیدن است و تورپاتایا که نزدیک به پایتخت بانکوک تقریبا در 170 کیلومتری شرق و جنوب بانکوک پایتخت قرار دارد و بیشتر کلابهای شبانه در آنجا میباشد.


› See More: جاذبه های گردشگری تایلند بخش اول با لست تورز